Było głośno i na pełnych obrotach – SkuterCross 2017 za nami!

Po roku przerwy zawody SkuterCross znowu powróciły do malowniczej Złatnej. Rok temu pomimo przesuwania terminu zawodów, niestety śniegu było jak na lekarstwo, przez co finalnie zostaliśmy zmuszeni do odwołania zawodów. W tym jednak roku sypnęło z nieba całkiem konkretnie, a więc mogło się dziać! No i działo się, bo 11 lutego do Złatnej zjechało kilkunastu zawodników, w tym Czesi i Słowacy, by razem z nami bawić się, ale i rywalizować na ponad 2-kilometrowej, jedynej takiej nad Wisłą pętli!

skutercross-zlatna-2017-www-hioktanowy-com-2

Tegoroczne założenie dotyczące trasy było proste. Przygotować pętlę, która nie tylko będzie wymagająca dla zawodników, ale także widowiskowa i łatwo dostępna dla wszystkich przybyłych na wydarzenie kibiców – których jak już na wstępie warto dodać – nie brakowało! Co więcej, sama aura od początku była po naszej stronie, bo podczas projektowania trasy towarzyszyła nam odwilż, co ułatwiło budowanie toru, a w nocy przed zawodami całość skuta została mrozem, zapewniając tym samym trasie, stworzonym hopkom i bandom solidną twardość.

skutercross-zlatna-2017-www-hioktanowy-com-27

Rywalizacja w SkuterCross 2017 podobnie jak w poprzednich edycjach, została podzielona na dwa etapy. Po wykręceniu koła zapoznawczego, zawodników czekały kwalifikacje, które podobnie jak w motocyklowych zawodach cross-country, decydowały o miejscu w danym rzędzie podczas startu. Po kwalifikacjach w pierwszym rzędzie znalazło się czterech zawodników, w tym zwycięzca pierwszej edycji, przyjaciel klubu Extreme Beskid TeamMario Balcierak ze Słowacji. W pierwszym rzędzie, ku radości naszego klubu, znalazł się także reprezentant Extreme Beskid Team’u – Daniel Kocoń, dosiadający SkiDoo Summit 600. Drugi z naszych riderów – Mirek Grygny – zajmował miejsce w trzecim rzędzie. Niestety z powodu choroby i związanego z nią złego samopoczucia, na linii startu tegorocznych zawodów skuterów śnieżnych w Złatnej, nie mogliśmy zobaczyć trzeciego z naszych zawodników – Darka Gębali. Darek poprowadził jedynie koło zapoznawcze.

skutercross-zlatna-2017-www-hioktanowy-com-9

Po starcie jak z procy na prowadzenie wyszedł Mario Balcierak. Doświadczony w ściganiu na skuterze śnieżnym Słowak nie dał szans rywalom – nawet Sebastianowi Fryczowi, który triumfował rok temu. Po 60 minutach nic nie zmieniło się froncie wyścigu i tak oto Balcierak został trzecim zwycięzca zawodów SkuterCross. Sebastian Frycz był drugi, a Tadeusz Galica trzeci. Duże słowa uznania należą się także naszemu zawodnikowi Danielowi Koconiowi, który pokazał, że potrafi trzymać gaz, co w efekcie dało mu 5 miejsce w stawce. Mirek Grygny był natomiast 10.

skutercross-zlatna-2017-www-hioktanowy-com-18

SkuterCross 2017 przeszedł więc do historii i mamy nadzieję, że zapadł on w pamięciach zawodników, kibiców i mediów jako event tej kategorii, o którym długo się mówi i z niecierpliwością wyczekuje kolejnej edycji. A ta – jeśli tylko zima 2018 na to pozwoli – znowu powróci. Mamy chęci, gromadzimy doświadczenie, SkuterCross stał się wydarzeniem cyklicznym, także wierzymy, że będzie coraz lepiej!

skutercross-zlatna-2017-www-hioktanowy-com-37

Zanim jednak będziemy planować edycję 2018, to chcielibyśmy podziękować wszystkim za udział w tegorocznym wydarzeniu. Dziękujemy naszym południowym braciom ze Słowacji i Czech za przybycie do Złatnej oraz promowanie zawodów w swoich krajach, dziękujemy wszystkim polskim zawodnikom oraz kibicom – mamy nadzieję, że bawiliście się świetnie!

skutercross-zlatna-2017-www-hioktanowy-com-39

W tym miejscu chcielibyśmy także podziękować gminie Ujsoły za ogromne wsparcie i świetne podejście do tematu skuterów śnieżnych w Złatnej, Mirkowi Szydłowskiemu z firmy Partner Bielsko za pomoc w organizacji i ufundowanie nagród, firmie Olek Motocykle za ufundowanie gogli i rękawic dla każdego z uczestników, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za dobre jadło, ekipie OSP Złatna oraz Fantom Off-Road za zabezpieczenie imprezy.

skutercross-zlatna-2017-www-hioktanowy-com-22

SkuterCross rośnie w siłę o czym świadczy także rosnące zainteresowanie mediów, tak więc dziękujemy magazynowi X-Cross, bloggerowi HIoktanowy.com i ekipie Born To MX za objęcie naszego wydarzenia patronatem medialnym. Dziękujemy także redakacji TVN Turbo za przybycie i raport z imprezy w RAPORCIE TURBO.

skutercross-zlatna-2017-www-hioktanowy-com-33

Fajnie widzieć, że napędzany przez ludzi z pasją event z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem z wielu stron – zawodników, kibiców, mediów. Nie ukrywamy, że tegoroczna, udana edycja dała nam porządnego kopa motywacyjnego i już teraz w naszym klubowym gronie na językach cały czas jest temat edycji 2018.

A jeśli o niej mowa, to już teraz poszukujemy ludzi dobrej woli, którzy byliby chętni do pomocy organizacji IV edycji SkuterCross, ale także do zainicjowania pierwszego w Polsce Pucharu skuterów śnieżnych. Wiemy, że z odrobiną chęci, wsparciem lokalnych władz jest to możliwe!!!

skutercross-zlatna-2017-www-hioktanowy-com-48

Jeśli podoba się Wam pomysł Pucharu Polski Skuterów Śnieżnych i chcielibyście nam pomóc w jego organizacji, to już teraz zachęcamy do kontaktu 

skutercross-zlatna-2017-www-hioktanowy-com-49

fot. Ł. Kręcichwost / www.HIOKTANOWY.com

Reklama

1 thought on “Było głośno i na pełnych obrotach – SkuterCross 2017 za nami!

  1. Pingback: VIDEO – SkuterCross 2017 – Zawody Skuterów Śnieżnych w Złatnej | Extreme Beskid Team

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s